مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
مشاوره جامعه سلامت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۱:۳۴

 

در سالهاي گذشته مشاوره در راستاي بهبود روابط انسانها به سرعت رشد كرده است، به طوري‌كه امروزه مشاوره به شيوه‌هاي مختلفي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و هر مشاور ممكن است شيوه‌ي متفاوتي را براي راهنمايي انتخاب كند.

يك مشاور خوب، علاوه بر اين‌كه از علم روانشناسي بهره مي‌گيرد، مبتني بر شواهد نيز رفتار مي‌كند.داستان شما را به دقت گوش مي‌كند، به جزئيات رفتارهاي  شما توجه مي‌كند، از گفته هاي شما الگو مي‌سازد و سپس راهنمايي مي كند.

يكي از نكات مهم در مورد مشاوره اين است كه اغلب كساني كه به مشاوران مراجعه مي‌كنند، توسط مردم قضاوت و داوري شده‌اند. بنابراين، تنها چيزي كه فرد از آن فرار مي‌كند، مورد قضاوت قرار گرفتن است. بنابراين يك روانشناس و مشاوربايد قادر به درك و همدلي فرد باشد و قضاوت نكند.

همان‌طور كه يك دندانپزشك بدون در نظر گرفتن ايدئولوژي‌ها، شخصيت اخلاقي، ثروت و قوميت فرد، به ترميم دندان او مي‌پردازد، شخصيت و گفته‌هاي كسي كه به مشاور مراجعه مي كند نيز نبايد در رفتار مشاور تاثيري بگذارد.

مشاور بايد بتواند به خوبي صحبت كند و مهارت‌هاي كلامي قدرتمندي داشته باشد، تا بتواند به عمق وجود شما نفوذ كند. احساسات دروني شما را بشنود، آن‌ها را درك كند و به شناخت بيشتر شما از خودتان كمك كند.

بنابراين مهارت ارتباطي و كلامي قدرتمند از اصلي‌ترين ويژگي هاي مشاور محسوب مي‌شود.به همين منظور بهتر است از يك مركز مشاوره معتبر و خوب استفاده كرد تا در زندگي رفتارهاي بهتري داشته باشيم.

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۸:۰۵

مشاوره كودك

آموختن روش‌هاي محافظت از خود، شايد مهمترين كاري باشد كه والدين براي فرزندانشان انجام مي‌دهند؛ حتي مهمتر از فراهم كردن خورد و خوراك و پوشاك مناسب. البته همين‌ مهمترين وظيفه، سختترين هم هست؛ چون اگر قرار باشد همه خطرات پيرامون كودك را به او توضيح بدهيد، اين كار آثار رواني نامطلوبي به جا مي‌گذارد؛ در واقع كودك ديگر به هيچ چيز و هيچ كس اعتماد نخواهد داشت و يك احساس اضطراب و ترس هميشگي، با او همراه خواهد بود. اما اين امر اتفاق مي افتد `و متاسفانه كساني كه مرتكب اين عمل مي شوند اغلب از نزديكان كودك هستند (و اكثرا عضو همان خانواده)

حتما بخوانيد: آزار جنسي كودكان: پيشگيري، مقابله و درمان

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۱:۵۷

مشاوره ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج به يك فرآيند تخصصي تبديل شده و در همه جاي دنيا مرسوم است. اهميت اين مشاوره زماني مشخص مي شود كه به اين نكته توجه داشته باشيم انسان ها از يكديگر شناخت كافي ندارند، بنابراين به منظور دستيابي به اين شناخت براي ازدواج به كمك مشاور نياز داريم.

 

حتما بخوانيد: اهداف مشاوره قبل از ازدواج چيست و از چه زماني بايد آن را شروع كرد

 

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۰:۴۱

مشغله زندگي و كار، فشارهاي جسمي و روحي در محيط اطراف، آلودگي ها و تنشها و بسياري عوامل ديگر باعث ميشوند سطح استرس در يك فرد، بيش از حد معمول باشد ولي ميتوان با استفاده از چند روش و تكنيك مناسب و انتخاب شيوه مناسب زندگي،‌ ميزان استرس وارد شده را كنترل كرد و كاهش داد.

گرچه بسياري از متخصصين اذعان دارند كه سطح مناسبي از استرس براي حيات فرد ضروري است و باعث هوشياري و تداوم زندگي ميشود ولي استرس بيش از حد براي سلامت روح و جسم بسيار مضر و خطرناك است، از طرف ديگر ريلكسيشن (Relaxation) يا تيكنيك هاي آرام بخشي باعث بوجود آمدن يك تعادل در جنبه هاي مختلف زندگي خواهند شد و سلامت شما را بهبود خواهند بخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: استرس، اضطراب، درمان استرس، كاهش استرس،

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ