مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
طب سنتي جامعه سلامت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۳۰:۵۱

خار پاشنه يكي از رايج‌ترين علل درد پاشنه پا است كه با درد و التهاب نوار بافتي‌ ضخيمي، موسوم به پلانتار فاسيا يا آرنگ يا رباط كف پا، همراه است كه از ابتدا تا انتهاي كف پا كشيده شده است و استخوان پاشنه را به پنجه و انگشتان وصل مي‌كند. براي بهبود بيماري پاشنه دردبايد به پزشك مراجعه كرد.

خار پاشنه چيست و چگونه به وجود مي آيد؟

اصطلاح خار پاشنه اين تصور را ايجاد مي‌كند كه با يك برجستگي استخواني تيز در پايين پاشنه مواجه هستيم كه با فرو رفتن به كف پا موجب بروز درد مي‌شود؛ حال آن كه خار پاشنه‌ي دردناك در حقيقت پي‌آمد آسيب ديدن بافت نرم كف پا به شمار مي‌رود. در ادامه براي رفع اين سردرگمي به توضيح بيشتر مي‌پردازيم. خار پاشنه نام متداول‌تر عارضه‌اي است كه در علم پزشكي از آن با اصطلاح پلانتار فاسياتيس ياد مي‌كنند. پلانتار فاسياتيس دانش‌واژه‌اي موقعيت محور است كه به كف پا (براي مثال زگيل‌هاي كف پا) اشاره مي‌كند. بافت فاسيا در سراسر بدن قرار دارد. فاسيا در كنار رباط‌ها (ليگامان‌ها) و تاندون‌ها حركت دادن بدن را امكان‌پذير مي‌سازد.

 

نويسنده :تحريريه جامعه سلامت
تاريخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۹:۱۹

خواص عرق كاسني

كاسني نام گياهي است با گل هاي آبي و ارغواني كه بصورت پراكنده در نواحي مختلف از جمله منطقه آذربايجان و مناطق كوهستاني خراسان در دسترس مي باشد. اين نوع گياه بصورت عرق و عصاره قابل دسترس تر از گياه آن مي باشد و فوايد زيادي در طب سنتي دارد.

 

حتما بخوانيد: خواص عرق كاسني | با 21 مورد از فوايد كاسني براي سلامتي آشنا شويد

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ