مشاوره ازدواج تلفنی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
مشاوره قبل از ازدواج]مشاوره خانواده
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :jameesalamat
تاريخ: 1398/7/24  ساعت: ۲۳

 

در سالهاي گذشته مشاوره در راستاي بهبود روابط انسانها به سرعت رشد كرده است، به طوري‌كه امروزه مشاوره به شيوه‌هاي مختلفي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و هر مشاور ممكن است شيوه‌ي متفاوتي را براي راهنمايي انتخاب كند.

يك مشاور خوب، علاوه بر اين‌كه از علم روانشناسي بهره مي‌گيرد، مبتني بر شواهد نيز رفتار مي‌كند.داستان شما را به دقت گوش مي‌كند، به جزئيات رفتارهاي  شما توجه مي‌كند، از گفته هاي شما الگو مي‌سازد و سپس راهنمايي مي كند.

يكي از نكات مهم در مورد مشاوره اين است كه اغلب كساني كه به مشاوران مراجعه مي‌كنند، توسط مردم قضاوت و داوري شده‌اند. بنابراين، تنها چيزي كه فرد از آن فرار مي‌كند، مورد قضاوت قرار گرفتن است. بنابراين يك روانشناس و مشاوربايد قادر به درك و همدلي فرد باشد و قضاوت نكند.

همان‌طور كه يك دندانپزشك بدون در نظر گرفتن ايدئولوژي‌ها، شخصيت اخلاقي، ثروت و قوميت فرد، به ترميم دندان او مي‌پردازد، شخصيت و گفته‌هاي كسي كه به مشاور مراجعه مي كند نيز نبايد در رفتار مشاور تاثيري بگذارد.

مشاور بايد بتواند به خوبي صحبت كند و مهارت‌هاي كلامي قدرتمندي داشته باشد، تا بتواند به عمق وجود شما نفوذ كند. احساسات دروني شما را بشنود، آن‌ها را درك كند و به شناخت بيشتر شما از خودتان كمك كند.

بنابراين مهارت ارتباطي و كلامي قدرتمند از اصلي‌ترين ويژگي هاي مشاور محسوب مي‌شود.به همين منظور بهتر است از يك مركز مشاوره معتبر و خوب استفاده كرد تا در زندگي رفتارهاي بهتري داشته باشيم.

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ